ЛЕЧЕБНИ МОЛИТВИ - МАНТРИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

ЛЕЧЕБНИ МОЛИТВИ - МАНТРИ

Мнение от Femme »

Отдавна имам книгата на Нина Ничева "Покрепа от небето" и съм я чела, но някак си я изоставих. Снощи се сетих за нея и я прелистих. Попаднах на тази лечебна молитва-мантра за зрение. Искаше ми се да я сложа в някоя от съответните теми, но е допълнителна техника за този сайт и затова реших да е тук.

""Лекува катаракта, кривогледство, астигматизъм, късогледство, далекогледство, глаукома, повишено очно налягане, проблеми на очния нерв и слъзния канал.

"Сияйни Отче,
Ти, Който озари мрака и рече: "Да бъде Светлина!", озари духовните ми очи, прогони мрака, регулирай потока, изясни образа, фиксирай кадрите, разпредели натоварването, налягането, светлината и информацията между ляво и дясно, дясно и ляво и център. И нека центърът е кръстът, от който струи целебната Светлина на Бога.
И нека така, както кръстът е едно в хармония, така и очите ми да са едно в хармония, от която протича енергията на Светлината.
Виждам с Любов. Светлината струи от очите ми. Ляво и дясно, дясно и ляво око са здрави, в хармония и вършат това, за което са сътворени. Сега и завинаги.
Благодаря Ти, Сияйни Отче! Амин."

Казва се по три пъти сутрин, обед и вечер.Първите резултати се усещат след 21-я ден. Подобрението е по-забележимо след 49-я, а след 3 месеца корекциите са стабилни.""
Последно промяна от Femme на 15 Окт 2010 22:17, променено общо 2 пъти.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

""За психическо равновесие, при неврози, депресия, стрес и фобии

"Сияйни Отче, простри над мен Твоята Любов. Обгърни ме с плащ от светлина. Угаси огньовете, които ме изгарят. Превърни ги в живителния сок на спокойствието, радостта, любовта и увереността. Дай ми сили, Сияйни Отче, да преодолея себе си и да открия истината, която ме плаши. Знам, че всичко край мен не е това, което ми нашепва страхът. Помогни ми да го надживея и да го превърна във вяра, добро насроение, жизненост и желане за живот.
Облей пътя ми със светлина, за да изчезнат сенките, които ме плашат. Прогони демоните, които ме терзаят и измъчват. Засили вярата ми и разпали любовта ми. Знам, че страховете ми не са истински, пречките са преодолими, желанията ми ще станат реалност.
Събуждам се от кошмара. Аз съм пълен с любов и това ме прави спокоен и силен. Успявам във всичко. Сега. Имам воля за живот. Сега. Аз съм. Сега"

Чете се сутрин и вечер. При напрегнати и трудни периоди - винаги, когато човек изпитва необходимост от духовна подкрепа.""
Последно промяна от Femme на 15 Окт 2010 22:05, променено общо 1 път.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Моята любима :)

""Молитва за враговете ни

Сияйни Отче,
помогни ми да сваля от себе си бремето на тленното и преходното, на несъщественото и измамното, да намеря сили да простя на всички, които волно или неволно са ме обидили и наранили. Моля за прошка и всички онези, които волно или неволно съм огорчил, засегнал, наранил или обидил.
Прощавам и искам прошка, защото знам, че всички сме деца на Теб, Сияйни Отче, Който умееш да обичаш и прощаваш, да разбираш и отсъждаш според делата. Така да бъде и с мен. Дай ми сили да надвия болката, омразата, обидата, яростта и гнева си и да ги превърна в любов, с която да даря тези, които са ми ги причинили. Така да бъде!"

Тази мантра има мощно въздействие върху фините тела. Тя хармонизира вибрациите и неутрализира някои кармични дългове.Когато сте ядосани, обидени или гневни на някого прочетете три пъти тази молитва и ще видите, че проблемите ще намерят неочаквано решение, което удовлетворява и двете страни.
Профилактично се чете вечер след края на деня, преди сън""
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

благодариа ти много фем
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

имах нужда то4но от това
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

И аз Благодаря!
Ако не те затруднява,пускай още :)
christa
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Сеп 2010 10:37
Местоположение: Казанлък

Мнение от christa »

и аз се присаединявам кам благодарностите :), това мнооого ми допадна - непременно ще потарся тази книга
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

„”При новообразувания и ракови изменения в организма

„Господи, Създателю на тленното и нетленното.
Ти, който знаеш кое е най-доброто за мен, помогни ми да възстановя храма на моята душа. Засили, Господи, умението да обичам и да прощавам, да съм част от вечния кръговрат.
Помогни ми, Господи, да се преборя с недоверието, съмнението, омразата, завистта, агресията и страха.
Спри, Господи, процеса на делене и възстанови равновесието, което дава здраве, сила, спокойствие и живот на клетките, органите, тялото.
Изпълни, Господи, тялото ми с Твоято целебна пречистваща Светлина. Нека тя изгони мрака, нека възстанови хармонията и за премахне деформациите. Нека бъде живот, а не разложение. Нека бъде светлина, а не мрак. Нека процесът спре и всичко в моето тяло се върне в нормалните параметри. Нека бъда Твоята воля, Господи! Доверявам ти се. Сега. И завинаги.”

Чете се по три пъти сутрин обед и вечер с вяра, надежда и любов.
Първите резултати могат да се видят още след 40-я ден. Когато болният укрепне, е добре сам да чете тази молитва. Лечебният процес трае 6 месеца. После се чете профилактично всяка вечер още 6 месеца.””
enlisted

Любовно писмо от Бог!

Мнение от enlisted »

Думите, които ще чуете са истина. Те ще променят живота ви, ако им позволите. Те идват от сърцето на Бог. Той ви обича и Той е вашия баща, който вие търсите през целия си живот. Това е Неговото писмо към теб.

Писмо от Отец

Мое Дете,
Ти може би не ме познаваш, но Аз зная всичко за теб. Аз зная сядането ти и ставането ти. Разбирам мислите ти отдалеч. Псалм 139:1-3. Даже космите на твоята глава са преброени. Матея 10:29-31. Ти си създаден по Мой образ. Битие 1:27. В Мен ти живееш, движеш се и съществуваш. Деяния 17:28. Ти си Мое създание. Аз те познавам даже преди да бъдеш още заченат. Еремия 1:4-5. Аз съм те избрал още преди създанието на света. Ефесяни 1:4. Ти не си Моя грешка. Псалм 139:15-16. Всички твои дни са записани в Моята книга. Аз определих точно времето на твоето раждане и къде да живееш. Деяния 17:26. Ти си страхотно и чудно направен. Псалм 139:14. Аз те образувах във вътрешностите на майка ти. Псалм 139:13. Аз те изведох в деня на раждането ти. Псалм 71:6. Аз съм бил погрешно представен от тези, които не ме познават. Йоан 8:41-44. Аз не съм далечен и гневен, но Аз съм любов. 1 Йоан 8:41-44. И Моето желание е да излея любовта си върху теб. 1 Йоан 3:1. Просто защото ти си мое дете и Аз съм Твой баща. Аз ти предлагам много повече отколкото твоя земен баща би могъл. Матея 7:11. Аз съм перфектния баща. Матея 5:48. Всяко дадено добро и всеки съвършен дар идва от Моята ръка. Яков 1:17. Аз съм Твой снабдител и ще посрещна всички твои нужди. Матея 6:31-33. Моят план за твоето бъдище е винаги изпълнен с надежда. Еремия 29:11. Защото Аз те възлюбих с вечна любов. Еремия 31:3. Моите мисли за теб не мога да ги изброя. Те са по многобройни от пясъка. Псалм 139:17-18. Аз се радвам за теб с песен. Софония 3:17. Аз никога няма да се отвърна от теб да ти върша добро. Еремия 32:40. Ти си Мое скъпоценно притежание. Изход 19:5. Аз се радвам да ти правя добро с цялото си сърце и душа. Еремия 32:41. Аз искам да ти покажа велики и тайни неща. Еремия 33:3. Ако ме потърсиш с цялото си сърце ще ме намериш. Второзаконие 4:29. Наслаждавай се в мен и аз ще ти дам желанието на сърцето ти. Псалм 37:4. Защото съм Този, който дава тези желания. Филипяни 2:17. Аз мога да направя несравнимо повече отколкото си мислиш. Ефесяни 3:20. Аз съм Този, който те насърчава и утвърждава. 2 Солунци 2:16-17. Аз съм Този, който те утешава в скръбта. 2 Коринтяни 1:3-4. Когато си съкрушен, Аз съм близо до теб. Псалм 34:18. Както овчар носи агне, така Аз те нося близо до сърцето си. Исая 40:11. Един ден Аз ще избърша всяка сълза от очите ти и ще отнема всяка болка, която ти пострада на тази земя. Откровение 21:3-4. Аз съм твой Баща, и те обичам така, както обичам Моя Син Исус. Йоан 17:23. Защото в Исус се разкрива Моята любов към теб. Йоан 17:26. Той е Мой представител. Ефреи 1:3. Той дойде да покаже, че Аз съм откъм теб, не срещу теб. Римляни 8:31. И да ти каже, че Аз не те обвинявам за прегрешенията. Моят Син Исус умра, за прегрешенията ти, така че ти и Аз сме примирени. 2 Коринтяни 5:18-19. Неговата смърт е израз на Моята любов към теб. 1 Йоан 4:10. Аз дадох всичко, което обичах за да спечеля твоята любов. Римляни 8:32. Ако ти приемеш Моя Син Исус, ти приемаш Мен. 1 Йоан 2:23. И нищо не може някога да те раздели от Моята любов. Римляни 8:38-39. Ела при Мен и аз ще направя най голямото празненство на небето някога виждано. Лука 15:17. Аз винаги съм бил твой Баща(Отец) и ще бъда винаги. Ефесяни 3:14-15. Моят въпрос е....Ще бъдеш ли Мое дете? Йоан 1:12-13. Аз те чакам... Лука 15:11-32.

С любов, Твоя Баща, Всемогъщия Бог.

Молитва: Боже, аз наистина разбрах, че Ти си мой създател и мой небесен Баща. Прости ми, че не съм те познавал досега. Сега аз приемам Твоя Син Исус за мой спасител и Неговата жертва на кръста за моите прегрешения. Благодаря Ти за Твоята любов към мен и за вечният живот, който Ти ми даде...

http://www.TheFathersLoveLetter.com
http://bojieto-slovo.blogspot.com/
FrozenDREAM
Участник
Мнения: 52
Регистриран на: 26 Юни 2011 18:28

Мнение от FrozenDREAM »

Най - яката мантра е - Обстоятелствата нямат значение само моето състояние на съществуване има значение.
dalia
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2011 13:21

Лечебни молитви

Мнение от dalia »

Удачно ли е да се четат от името на друг човек?
Благодарности на фем :lol:
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Да, може да се четът за друг човек.

Докато раждах второто си дете четях една молитва (ще я потърся и ще я напиша). В един момент не ми беше до това и престанах. Имаше една приятелка с мен, която по едно време стоеше с гръб и нещо си мърмореше. Аз бях твърде заета и не обърнах внимание какво прави. После тя ми каза, че е четяла молитвата за мен и тогава съм имала най-активна родова дейност! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Не успях да открия молитвата, която аз четох по време на раждането. Но тази, която съм цитирала по-долу също е много хубава. Може да се чете и по време на раждането.

Молитва на бременна жена за успешно износване на плода и леко раждане
(бит.25:20-34)

"Всемогъщи, чудотворни и милостиви Боже, Създателю и промислителю на небето, земята и всички твари. Ти си изрекъл за всички съпрузи благословението, да се плодят и множат, и че наследие от Господа са децата от майчината утроба.Благодаря Ти, небесни Отче, задето си ме направил участница в това благословение, и моля Те, благоволи да благословиш подарения ми от тебе плод на моята утроба. ...
Запази ме от страх, от уплаха, и от зли хора, които биха желали да повредят и разрушат делото на Твоите ръце! Дай му разумна душа и направи да расте тялото му здраво, а когато настъпи времето и часът, разреши ме по Твоята милост. Дай ми подкрепа и сила за раждането: Спомагай ми с Твоята всемогъща помощ и облекчи страданията ми, защото това е Твое дело, чудотворна сила на Твоето всемогъщество и дело на Твоето милосърдие.
Господи! Ти си Бог, който знаеш и виждаш нуждите на всички човеци! Ти си състрадателен и заради изпълненото с жалост Твое сърце, аз Те моля: благоволи да облекчиш скърбите ми, които ми предстоят и извади на светлина плода на моята утроба с живо и здраво тяло, с цели, невредими и благообразувани членове. Аз на Тебе го връчвам и го полагам в Твоите всемогъщи, творчески ръце, в Твоите Свети обятия, да благословиш този плод на моята утроба, както си благословил децата, които са ти донасяли.
Спасителю, ето аз принасям на Тебе този плод, който си ми дал. Възложи над него Твоята благодатна ръка. Благослови го със Светия Твой Дух и когато се роди, облагодетелствувай го със светото и блажено Кръщение. Освети го и го обнови за вечния живот, чрез възраждането. Направи го ново създание. Направи го да бъде и той член на Твоето Свето Тяло - Твоята Света Църква, та и от неговите уста да възлиза хвала за Тебе и да пребъде завинаги чедо и наследник на вечния живот, чрез светите и честни Твои страдания и смърт, Иисусе Христе, и заради Твоето Свето Име. Амин."
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
_kalina_
Участник
Мнения: 77
Регистриран на: 10 Мар 2011 06:27

Мнение от _kalina_ »

Синът ми има проблеми със зрението и очите. Бих искала да опитам да чета за него. Диагностицираха го с далекогледство и лениво око. Тъй като текста е труден и неинтересен за дете, ще го чета аз. В тази връзка трябва ли да прибавям нещо, да мисля за проблема или за детето т.н?
elie
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Юли 2010 17:18

ЛЕЧЕБНИ МОЛИТВИ - МАНТРИ

Мнение от elie »

определено работи!
Публикувай отговор