Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Всичко е нормално. Ако енергията не иска да излезе от някъде, незавсимо от къде, виж къде иска да отиде и откъде иска да излезе. И я пусни да върви натам и да излезе от тялото ти. Не е задължително да е през главата. Идеята е да се възстанови потока на енергия при което ти приемаш енергия отвън, незавсимо от къде и как навлиза в тялото ти, използваш я някак и след това я пускаш да излезе и пак да се присъедини към енергията във Вселената.
Помни, че всичко е енергия. Всичко. Мислите ти, температурата, усещанията ти, емоциите, изтръпването и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

колкото и пъти да се съм се мъчил досега тя иска да си излезе през главата ,тръгва от краката и после я усещам на върха на главата си и натиска, иска да си излезе обаче си я има тази преграда ( мисленна ли е , аз ли съм я създал с времето на поттиснати емоции,незнам ама не я пуска да излезе, примерно когато съм искал нещо много ,да кажем да отида някъде ,или да направя нещо или с някого и в последния момент се отказвам и непостигам целта си и така съм свикнал и изградил тази стена която сега ми пречи да освободя свободно енергията от тялото си ).
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

TECай всички изречения от последната си публикация.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Пробвах днес 3 пъти по 2 -3 часа, каквато и да е настроЙка на ТЕс да използвам ,винаги достигам до върха на главата и немога да я освободя.Пробвах с всички изречения от последната ми публикация,достигнах до същото ниво (представях си какви ли не неща от Матрицата че няма лъжица -няма стена ,успокоявах се да не насилвам нещата , ядосвах се да насиля нещата, казвах си че когато е готова енергията тя сама ще си излезе,че съм в безопасност,представях си че си отварям седмата чакра, правих си дупки в черепа да изтече енергията,говорих си със страхът в мен казвах му че го освобождавам ,че съм добре че му позволявам да си тръгне, отворих му врататаи се опитах да го изпратя и още неща ,ама не иска )

къде бъркам толкова , не казвам правилните думи ли, усещам как тревожноста ми се завръща пак,усещам че започвам да се побърквам леко полеко и да се връщам на същото ниво от депресията ми където трябваше да вземам хапчета .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Бъркаш там, че отчаяно искаш нещо да се случи. Приеми, че то няма да се случи никога. Че така ще си живееш с тази енергия до края на живота си, например. ТЕСай за това да приемеш тази възможност. Когато отчаяното желание изчезне и приемеш нещата такива каквито са и проблемът ти ще изчезне, защото той е емоционален. И няма да има значение има ли енергия, няма ли, излиза ли, стои ли и т.н.

Като гледам така си се концентрирал върху отпушването на тази енергия, че си изоставил най-важното, а именно работата със случки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Че съм се вглабил да , обаче си работя и със случки , просто дори и правя Тес ,по време на работа със случки или по време на медитация или съм на работа ,усещам как тази енергия ли е , (взех да мисля че кръвта ми се е качила в мозъка)иска да излезе и не мога да си обясня , как един път стана а сега не иска .Ще пробвам с това което ти ми написа да видим .Но аз това те питах за ПО преди ,дали тази преграда да трябва да и правя ПО?
Въпреки че,приемам възможноста тази енергия да остане завинаги в мен ,аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си ? Така добре ли е?

И сега като почнах да тесам ми изскочи филма inception когато Лео казва че идеята е като болест веднъж влезе ли ти в главата ,не те оставя на мира докато не я осъществиш . Какво означа това ? Как да го разбирам ?
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

И сега пак 45 мин Тес ,В че тази идея от филма inception ми е набита в главата и немога да се освободя от нея, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си. Резултат същия качва се до върха и не иска да излиза ,стои там напира, но нещо не иска да го пусне ? Кой според теб ще бъде най удачният вариант за ПО?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Това, което не иска да го пусне, е част от теб която се страхува да го пусне, защото се опасява, че нещо лошо ще се случи. Въпросът е от каво се опасява тази част? От какво би могла да се опасява? Или за какво би могла да те наказва?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Благодаря за отговорите ти Ванка .Добре ,изпитвам различни видове страхове
Мисля си че вътрешното ми Аз ме наказва ,защото не го слушам : то е раздвоено от това че искам да успея в Америка : да си оправя документите,да си намеря жена ,да съм щастлив ,да си направя малък мой бизнес ,да си купя къща и тн. От друга страна искам да се върна в Бг , да си видя родителите да си намеря жена ,да зарежа всичката пошлост на Америка ,да пътувам из Бг и Европа ,да не работя постоянно,да не харесвам работата си ,да ненавиждам хората ,клиентите и да не знаеш кой ден е какъв празник е . И тн.

От какво се опасява вътрешното ми аз : от промяната , от новото ,от неизвестното,от това което не разбирам и немога да контролирам ,аз трябва да съм сигурен в себе си на 100% за да направя нещо ,от емоциите ми че немога да ги контролирам,аз трябва да знам че това което ще правя ще стане иначе не се захващам с него ,от това че търся одобрението на хората , от това че аз вземам на хората,приятели познати мнението и го използвам като мое ,а то всъщност не е мое - приемам тези мнения за 100% истина .

Незнам колко изчерпателен бях и колко смисъл има ама това ми дойде за всичките часове на размисъл . Някакви насоки ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Виж, проблемът ти е многостранен, т.е. има много аспекти и всияко е заплетено в едно голямо кълбо, което като тръгнеш да го разплиташ свят ти се завива от от осъзнаването на това, колко е заплетено. Без индивидуална работа с ТЕС терапевт най-добрият вариант е не да оправяш да ден проблем, а да си оправиш живота. Това става с работа със случки и процедурата В мир със себе си. Процесът е бавен, иска време, поне 3 месеца до година ежедневна работа.
Виждам, че си упорит, което много ми харесва. Но и виждам, че се луташ и мяташ от едно на друго.

Решението - започваш работа със случки и чистиш поне една на ден, за предпочитане е 3 на ден.
Пишеш тук за трудности при чистенето. Не слушаш никой друг (нито приятели, нито психиатъра ти, никой) и не правиш нищо друго освен това. Правиш работата със случки основен приоритет.
Даваш си поне един месец за да прецениш резултатите.

Всичко друго, според мен е загуба на време и нерви.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи, от прочетеното, което написа, ми се натрапва следното "да си намеря жена" (повторено 2 пъти неволно!!!) и "страх от провал/ желание за 100% контрол/ сигурност". Ако ги свържеш двете идва въпросът: кога си се провалил с жена, кога за първи път почувства това, то твое ли е или идва от друг (баща, негов баща...)? Изследвай с ТЕС и ПМ. От това може да произтича всичко останало, а отношенията мъже-жени, е едно от основните, на този свят.
Идейка :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Ок Ванка продължаваме напред,

Алиса ,благодаря за включването и за насоките ще пробвам с това . Лек ден на всички
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Предложенията на Алиса, макар и добри като идейки, са подводни камъни. Водят към търсене в определена посока и в крайна сметка до опити за решаване на даден проблем. А както писах вече не е добре да решаваш даден проблем, добре е да си оправиш живота. Когато го оправиш, всички досегашни проблеми ще бъдат решени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Добре работа със случки , яко , в моя случай ПМ на всичко което съм си записал . Да правя случки от една тематика или каквото ми изплува от съзнанието ?

И друго само информативно ,колко струва сеанс с персонален ТЕС практиционер ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Прави всичко, както е описано тук: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1371

Сесията с ТЕС практик в БГ, доколкото аз знам, е с различна цена от 20лв. до 150лв. Но една сесия няма да ти стигне. А и не е добре да разчиташ на друг да ти решава проблемите.
В САЩ е около $90, но пак варира.

Аз лично првя сесии, в които показвам какво да се прави, изяснявам грешки и после поне седмица оставям човека сам да работи. Т.е. аз не му решавам проблемите. Само показвам и насочвам. идеята е той да види, че може сам и след време, месец-два, да продължава без моя намеса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор