посъветвайте ме нещо

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

посъветвайте ме нещо

Мнение от Vasilena »

Всъшност не знам кое и как по - точно да ТЕС-вам.Понеже преди 2-3 години започнах да имам сърцебиене,понякога имам чувството,че сърцето ми прескача,чувствам нещо като лека болка и т.н.Но след ВСИИИИИЧКИ изследвания и прегледи,които ми направиха не излезе нищо(с изключение на една синусова тахикардия, през бременността ,която после отшумя)-решиха,че става дума за нещо на нарвна почва.Проблема обаче е ,че аз продължавам да имам такива оплаквания,наи-често е леката болка и не знам как точно да подходя.И не зная как точно да ТЕС-вам тези неща понеже като тесвам болката и тя изчезва,а после пак се появява,та имам опасения,че това нещо каквото и да е то е започнало или вече е хронифицирало.Ще съм ви благодарна,ако ме посъветвате нещо.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Опитай с Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

Мнение от Vasilena »

Arethuse,много ти благодаря за съвета.Ти правила ли си ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО?И какъв беше резултата,ако си?Питам ей така-окуражавам се като знам,че има други дето вече са минали по този път :wink: И аз мислих за Предизвикателството,но малко ме притеснява всичката тази сол-дали ще е проблем да изпивам по 10 чаши минерална вода,но с 5 бучки сол-примерно? :D И всъшност аз не знаям кой по точно от 2-3 те симптома да ТЕС-вам или трябва да работя по всичките?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

"Всичката тази сол" на практика е няколко грама ;) Коментирали сме го вече. :) Няма с нищо да ти навреди. Ако искаш да си помогнеш, по-добре спри да ядеш захар примерно (ако го правиш) :) Ако все пак искаш да се "презастраховаш" за солта (макар че не проумявам каква е причината), просто пий повече вода (по принцип) и ще я изпишкаш (солта и водата) :)

Що се отнася до формулировката - ти най-добре ще усетиш коя е правилната, като начало може да пробваш с "Въпреки, че понякога сърцето ми прескача и не знам защо..."

Аз правих предизвикателството за едно бяло течение, което си нося от години, без особен резултат. Още работя по този проблем и го човъркам, може да прочетеш в дневника ми "бременност" там съм нахвърляла някои аспекти...

Мая прави предизвикателството с голям успех, нейният дневник е истинско вдъхновение за мен :D

Най-важното нещо при ТЕС е да не спираш да я прилагаш. Успех! :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А какво силно емоционално събитие се случи преди 2-3 години?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

Мнение от Vasilena »

Ами всъщност,емоционалното събитие си имаше предистория.
Тогава взех за себе си решението,че всичко между мен и бившия ми съпруг е приключило-но ми беше адски много тежко- наистина много тежка и драматична раздяла. А предисторията е свързана с това, че работата се беше закучила близо 2 години преди раздялата ни, които бяха наистина огромно изпитание за нервната ми система.Чувствах се ужасно много неразбрана и наранена. Резултатът бяха 1-2 връзки, които останаха моята тайна - те по-скоро бяха отдушник за мен, но ми донесоха огромно чувство за вина, защото по принцип съм честен играч и наличието на тези събития показа, че за мен всичко е отишло по дяволите. И някаде по това време започнаха и сърдечните ми неволи, което за мен беше яасен знак, че моментът да се разделим, колкото и да е тежко е дошъл. Това е-емоционалното събитие/тия.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи си процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ, като ТЕСиш всички случки от този период (преди и по време на раздялата). Като ги изчистиш най-вероятно сърцебиенето ти ще изчезне. Имаш складирани негативни емоции от този период. Може би на вина, може би все още някак си не си преживяла раздялата. Не мога да кажа какво със сигурност. затова чисти всички случки за които се сетиш - тези с изневерите, момента на раздялата, както и всичко което е довело до нея. Използвай Техниката на Краткия Филм за чистене на случките.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

Мнение от Vasilena »

Добре,мерси много.Мисля,че имам да свърша доста работа.А да правя ли Предизвикателството или да го оставя за по-нататък?Ще докладвам за резултатите :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Според мен си имаш достатъчно материал за тесане, знае се какви са проблемите и при това положение няма смисъл от предизвикателството.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

Мнение от Vasilena »

Искам да споделя практиката си с вас,тъй като много ми помагате-за което от сърце ви благодря :D Първо забелязах,че откакто започнах да прилагам ТЕС гневът в мен се увеличи доста.Отварям малка скоба-имам проблем с овладяването на гнева и с отстраняването му от съзнанието си.Тесих го,но тои се увеличи стократно,което си обяснявам с това,че може би съм имала големи количества гняв и агресия на подсъзнателно ниво.От 2 дни теся и факта,че не мога да простя все още на бившия си съпруг(въпреки огромното ми желание).Но мисля,че работата ми с емоциите започна да дава първите си резултати :D .Цял ден вчера бях в ужасно настроение и вечерта направо избухнах-много плаках и споделих (със сегашния си съпруг) всички онези неща,които са ме обидили и наранили в предишната ми връзка(брак).Накрая се почувствах така сякаш огромно парче бетон се е откъртило от мен и вече не ми тежи.(Не знам нормално ли е ,но ми направи впечатление,че след това получих ужасно главоболие).Сега ще започна да теся по отделно случките за които се сещам с техниката на Краткия филм-по препоръка на Иван.Но съм доволна от себе си :D понеже успях да направя 1вата крачка.И за финал искам да попитам-проблем ли е,че въпреки,че Тесиш някакъв проблем,после да пиеш един аспирин,аналгин-примерно.Мерси за помощта :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е проблем да пиеш един аспирин, но по-добре да си ТЕСиш главоболието. Също така точно когато се увеличи гнева или която и да е емоция, при приложение на ТЕС, не трябва да се спира а да се продължи с ТЕС и емоцията ще изчезне за минути.
Според мен ти си го правила половинчато, т.е. ТЕСила си с една две рецепти и си спирала вместо да продължаваш, точно когато е трябвало да продължиш. Т.е. при теб ЕС си е действал перфектно.
Следващия път прави ТЕС докато емоцията/неразположението изчезне, а не спирай по средата!
Същото се отнася до прошката - УПОРСТВАЙ! да виниш някого за нещо трови само и единствено теб. На другия обикновено не му пука.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

Мнение от Vasilena »

Иване ,искам да те попитам нещо.Как трябва да оценявам събитията, които ТЕСя по скалата от 0 до 10-вече като страничвн наблюдател от дистанцията на времето или отново като реален участник в тях?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не се оценяват събития, а емоции и се оценяват сега, а не какви са били в миналото.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Vasilena
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:26

Мнение от Vasilena »

Иване,искам да те попитам нещо.Днес,когато тесих бодежите си в сърдечната област,не знам защо в съзнанието ми се появи следната картина:представих си сърцето си обвито в нещо като лепкави сополи-от-най кофтите.Малко е смахнато,ама така го усетих и сега съм малко озадачена-не знам как трябва да си направя основната рецепта,тия сополи ме объркаха.Обаче съм твърдо решена да приключа със сърдечния въпрос... тоя път(понеже съм пробвала по Луиз Хей,ама нещо не успях)Надявам се да не те натоварвам с въпросите си....много :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че сърцето ми е обвито в нещо като лепкави сополи-от-най кофтите.................Доверявай се на интуицията си, колкото и шантаво да ти се струва това което тя ти подсказва.
Последно промяна от ivangp на 03 Фев 2009 15:25, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор