Дневникът на vqra - това онова :)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Вяра, Вяра, мяташ се като риба на сухо. Още доста работа имаш.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Femme написа:Вяра, Вяра, мяташ се като риба на сухо. Още доста работа имаш.
Фам, имам много работа, както и всеки.

Мисля, че на тази сага обаче, това беше финала.

Чувствам се страхотно!

Напротив! Чак сега чувствам водата около себе си. А тя е толкова много, но не съм и давала възможност да ме залее. Чудовищно самобичуване.
.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Фам, имаш право.

Съжалявам, че трябва да си призная поражението.

Сириус винаги се завръща. Завърна се пак.

....Имахме общо хоби. Слушахме бг музика, свирехме на китари, най-вече той. Има мноооого песни, които са ми като травми в момента. Открих единствената снимка, която сириус си сложи в атола, предишния ден преди един осми март, преди няколко години. Вместо отговор на мое съобщение. Увеличих я на цял екран и пуснах поредицата от песни-"травми", които той ми подари преди раздялата на касети. Имаше и една касета, която специално беше направил за мен /двуглас на китара, като беше насложил двата записа един върху друг, нямаше друг начин по това време/ След раздялата ни оставих касетите на портиерката - там, където той живееше. Каза, че ще му ги даде. Нямам представа дали му ги е дала, но всичко оставих. Касети, снимка, подаръци,..... Нищо не оставих при мен. Но те песничките си стоят. Някъде там в подсъзнанието ми. Не успях да ги залича.

Пиша ви и рева като приятел.

Гледам снимката, песните звучат една след друга, а аз тупам ли тупам точките. Има някакво облекчение, тъй като днес правя това за трети път в рамките на 3 дни. Но когато започне да звучи "Заклинание" на Петър Чернев /слушам я вече 5 пъти /потупвайки се/ - няма никакъв ефект от ТЕС. Рев. Само рев. Рев и молба към Бог да ме спаси от този призрак.
Толкова ми е кофти, че отново се провалих. Господи, помогни ми!

САМОСЪЖАЛЕНИЕ :(((((


ps: Писна ми да се тупам за тоя призрак. Мразя сладолед.
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не спирай.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ще те посъветвам нещо встани от ТЕС. Сори
Опитай Хо`онопонопоно.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Femme написа:Опитай Хо`онопонопоно.
Особено в комбинация с ТЕС.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:
Femme написа:Опитай Хо`онопонопоно.
Особено в комбинация с ТЕС.
Абсолютно!
Прави няколко неща наведнъж, не се ограничавая само с едно. Така шансът ти за бързо справяне с проблема се увеличава.
Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз пък ще те похваля за упоритостта и ще ти напомня, че ТЕС понякога има забавен ефект. Я пробвай утре пак да пуснеш същата песен и да видим дали нивото на емоцията ще е същото. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Я пробвай утре пак да пуснеш същата песен и да видим дали нивото на емоцията ще е същото. :idea:
:D :D :D Oще сега я пуснах и тъкмо започнах да си потупвам точките и такъв смях му ударих! Не мога да повярвам!

Асимилирах, че почти във всяка от песничките, се пее за дъжд и всички са едни такива сълзливи, мазохистични. Или в този момент така ми звучат на мен. Бе няма ли нещо за слънчево време? - се попитах.
Намерих си, пуснах си, и си се накефих.


Наистина подейства със закъснение. Аз правих и ТЕС за самосъжалението и случката-корен /според мен/. Може и това да е подействало. Радвам се, че се сетих да ги изтесам тези песни, които сами по себе си се явяваха нещо като маяци, добили форма на травми /както казва Мая/


Може ли да си забърша сълзливите излияния от предишния пост?

Усещам, че наближава времето, когато ще бъда ОК и ще ми става кофти като се сетя как съм се чувствала сега и какви съм ги писала.
И ще ми се иска да изтрия всички тези простотий :)

Благодаря ви. Радвам се, че ви има!
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

vqra написа:...Може ли да си забърша сълзливите излияния от предишния пост?
В никакъв случай!
Защо да се скрива отчаянието? Нали точно тогава човек има нужда от подкрепа. Когато някой, изпаднал в същото състояние, го прочете, ще се обнадежди, че има светлина. Защото наистина има.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, първо - много добре изглеждаше днес :)
Второ - да ти отговоря за якето. Надявам се, че нямаш против да въведа другите в случката.
Днес на срещата Алиса и Ники работеха в една стая, където беше якето на Вяра. На Вяра й беше неудобно да отиде да си го вземе и ме помоли аз да отида.
Въпрсът е да разчолпим защо й е било неудобно.

След като си тръгнахме, ми дойде по-смислен отговор от този, който ти дадох тогава.
В твоето неудобство да ги безпокоиш (освен други по-очевидни неща) виждам и желание за контрол. Тоест - мислиш си, че ако ги разсееш, ще прекъснеш сесията им и може да не свършат добре работата си. Да, така сме учени - не трябва да прекъсваме другите. Но със сигурност все някога си наблюдавала как едно такова нежелано поведение води до желани събития. (100% има някоя притча, която илюстрира това, но сега не се сещам).
Един друг поглед, различен от това, на което са ни учили, е че нещата не зависят от теб (не много точно казано, но горе-долу) и не можеш да предвидиш и изконтролираш дадена ситуация. Ти не знаеш, например, дали с влизането си да си вземеш якето, няма Ники да се плесне по челото и да каже "А! Сега се сещам. Еди-коя-си си беше забравила нещо и, когато го взимаше, ми се отключи еди-кой-си проблем." И с това работата на Алиса и Ники да стане по-ефективна.
Предполагам, че разбираш в какъв смисъл казвам "желание за контрол". Защото, да си мислиш, че с някое действие ще предизвикаш някакви събития означава да си мислиш, че имаш контрол.
Забележи, че не казвам дали това е хубаво или не и дали да го тесаш. Ако си ОК с това, добре. Ако не - тесай го :lol:

И трето, как беше представлението на дъщеря ти, за което така фантастично хвана автобуса :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тук малко не съм съгласен с теб, Мая!
Да си мислиш, че еди какви си действия ще причинят еди какво си принципно не е желание за контрол винаги. Би могло да е. Но, според мен, по-често не е. По-скоро е модел на поведение базиран на вероятности, базирани на минал опит и наложени правила.

А в описания от теб случай, според мен изобщо не става въпрос за контрол, а по-скоро за одобрение.
Т.е. желанието е за одобрение и страх, че ако бъдат извършени определени действия, одобрение няма да бъде получено.
Та трябва да се ТЕСа в случая за нуждата на Вяра от одобрение и страха й че такова няма да бъде получено.
Нуждата й да бъде приета, харесвана и т.н. И страховете й, че няма да получи това от което има нужда.

Повече за осовобождаването от нужди виж тук.http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?p=10430#10430
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Хе-хе Благодаря!

Аз пък не съм виждала до сега толкова хубава бременна жена в девети месец. Честно казано си те представях някъде 100 килограмова, разплута и едва движеща се. И бях приятно изненадана, когато те видях седяща почти в поза лотос, спокойна, уверена и излъчваща много хубава енергия. Полът на бебето, обаче познах. :)

Представлението беше страхотно. Мисля, че дъщеря ми има артистични заложби. Играха баби, които през цялото време се готвеха, че на другия ден щял да идва някакъв много хубав мъж /както разбрала едната /, а накрая се оказа, че нямало никакъв мъж, а идвал Осми март. :)

Благодаря и на двама ви за съветите. Онова, което казва Иван, чувствам по-близо до мен. За контрола, за който говориш ще мисля. Разбрах какво имаш предвид.
Per aspera ad astra!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:...
Да си мислиш, че еди какви си действия ще причинят еди какво си принципно не е желание за контрол винаги. ...
Дай пример кога не е. Честно да ти кажа търся, но не намирам такъв.
Изрично да отбележа, че говорим за обикновения, най-често срещан човек. А не за тези, които хвърлят по едно око (да не казвам кое) напред-назад във времето. Или имат някакви други, нетипични за масата хора, способности.
ivangp написа:... По-скоро е модел на поведение базиран на вероятности, базирани на минал опит и наложени правила.
...
Това не изключва "желание за контрол". Както по-горе писах "така сме научени". Чудех се дали да доуточня, че сме научени именно да искаме да контролираме ситуациите. Ето, сега го доуточнявам.

Имам и други разсъждения, но сега не мога да пиша повече.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Например мисля, че ако ударя с глава стената ще ме заболи.
Това е базирано на мой предишен опит.
Къде е желанието ми за контрол в случая?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор