Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Това лято натрупах много опит с КС. Ето най-интересната ми случка.

Яна сега е на 2 и половина. Пролетта (на две и малко) влезна в един кисел период, който продължи 3 месеца. Започна точно след като бях изтесала нещо у себе си. Помня, че беше нещо важно, но не мога да се сетя какво.
В този кисел период Яна ревеше всеки ден. След събуждане задължително, а понякога и просто така. Ревът й продължаваше половин час или повече без никакъв шанс да се успокои. В началото пробвах да я успокоявам как ли не. Накрая просто я чаках да й мине. След половината час изведнъж ставаше много готина, усмихната и спокойна. В последните седмици и баща й беше с нас и на него определено му дойде нанагорно. Което се оказа супер, защото аз се стегнах да направя нещо по въпроса. Нямаше какво да тесам себе си, защото на мен не ми пречеше. Направих КС. Сесията продължи около един час. Представях си как Яна реве. Представях си я така, както ми се явяваше - или като на снимка или като на видео. И в двата варианта си представях, че докосвам с два пръста отстрани на изображението. Държах, докато това изображение изчезнеше и се появеше ново. След близо час вече не можех да си я представя ревяща. Но можех да си представя, че я чувам да реве. Тогава продължих да държа някак си звука, докато и той изчезна. Накрая ми стана невъзможно да мисля за проблема. През цялото това време пътувахме в колата, а тя спеше. Стигнахме до един зоопарк и тя се събуди. Разрева се :lol: Но рева едва няколко минути. От тогава са минали месец и половина. Тя вече не реве по същия начин - половин час безутешно. Понякога се разревава за малко, понякога се сърди и киселее, но няма нищо общо с онзи кисел период.

След този небивал успех започнах да правя КС по този начин - въображаемо държа две точки от двете страни на образа, който представлява проблема. Даже и когато човекът, на когото правя КС да е до мен, предпочитам да си представям, че го държа, вместо наистина да го докосвам.
Бебето един ден се разсополи. Представях си, че държа носа му от двете страни. Тогава имах усещане, което друг път съм имала при ТЕС прокси. Изпитвах нещо неприятно в моя нос. Доста време продължи този сеанс и накрая си казах "Трябва вече да е достатъчно, въпреки че неприятното усещане при мен не е изчезнало." - оказа се, че сополите на бебето изчезнаха за малко и пак се появиха. Следващите няколко дена той беше хремав и сополите спираха с всеки сеанс КС и се появяваха по-късно. Не знам това как и точно кога приключи.
Това със сополите го разказвам, защото беше случай, в който си мислех, че трябва да спирам, но нямах усещането, че съм приключила. И се оказа, че мисленето ми не е вярно. Вече гледам да не мисля и успявам. Успявам да разчитам усещанията си и според тях да разбирам дали е достатъчно или не. Например, когато съм държала някой проблем достатъчно, накрая или не мога изобщо да си представя образа на проблема или имам усещането за избутване на двете точки и не мога да ги задържа около образа. Избутването е като избутване на еднополюсни магнити.
В началото на КС пък имам усещане, което е обратно на това избутване от края. Имам усещане за залепване. Тоест, когато един проблем се нуждае от КС, двете точки около образа като че ли се залепват на местат си и ми е много лесно да ги държа.
За да докарам една КС сесия до края, много ми помага това, че съм изтесала сумати работи - нетърпение, съмнение и т.н. и т.н. Държа си точките и чакам безпристрастно.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ех, кога ли ще се науча и аз...Благодаря ти за споделеното, може най-накрая и да успея с КС. Досега не съм имала успех. Общо взето успявам да се задържа около 10-15 минути и решавам, че ми стига толкова. Естествено и друг резултат освен прекрасното чувство, нямам.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:.... Държа си точките и чакам безпристрастно.
Aз пък напоследък изобщо не работя с точки. Представям си човека за когото работя и проблема му и моментално "отлитам". Концентрирам се само върху еуфоч-то, докато стана част от всичко. Тогава ми става толкова хубаво, че не искам да се "връщам". Нямам никакви проблеми с времето /колко да бъде/ Много рядко има разсейващи мисли. По-скоро наблюдавам визуализации. Но ги наблюдавам като страничен наблюдател. Сякаш не съм аз. Приключването на процеса усещам по промяна в дишането ми, т.е. желание за дълбоко вдишване. След това забравям за резултата. Но съвсем забравям. Други ме подсещат, че е имало ефект или се сещам да питам след ден, два.

такивамитиработи
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

За да докарам една КС сесия до края, много ми помага това, че съм изтесала сумати работи - нетърпение, съмнение и т.н. и т.н. Държа си точките и чакам безпристрастно.
Ок и как всъщност към днешана дата правиш КС? Отстрани на снимката на проблема или класически ?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Я, аз да питам нещо.
Досега като съм опитвала КС се е получавало следното.
Първия път (правих я на себе си) бях седнала и леко прегърбена. Малко след като започнах усетих, че гръбнака ми се изправя от самосебе си, главата ми също се изправи и сякаш от третото око нагоре главата ми се беше сляла цялото. Чувствах се страхотно.
Друг път пък се люлеех, но чувството за сливане не беше толкова силно.
Та въпроса ми е, това ли е ефочувството?
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей така го прави Мая, Ники. То си пише:
След този небивал успех започнах да правя КС по този начин - въображаемо държа две точки от двете страни на образа, който представлява проблема. Даже и когато човекът, на когото правя КС да е до мен, предпочитам да си представям, че го държа, вместо наистина да го докосвам.
:wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Yandra написа: Та въпроса ми е, това ли е ефочувството?
Ефочувството не е едно-единствено правилно, истинско, определено и т.н. Това е възможно да са ефочувства, а може и да не са. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Хм... :lol:
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Yandra написа:...
Та въпроса ми е, това ли е ефочувството?
Да, това трябва да е. В книгата си Франк Кинслоу казва, че при различните хора се проявява по различен начин. При някои е спокойствие, при други радост и т.н. Затова сигурно е въвел нова дума - ефочувство.
вяра написа:Aз пък напоследък изобщо не работя с точки.
Или в книгата на Кинслоу или тук по-назад Диана беше писала, но някъде бях чела точно това - че е достатъчно да се генерира само ефочувството и няма нужда от точки. И пробвах, разбира се. Но имам съвсем различни усещания. То ефочувството и без това си ми е постоянно включено, та само го засилвам, когато правя КС. Но някакси усещам процеса по-мощен, когато си раздвоя вниманието в две точки. Тогава, освен ефочувството, коеот ми е в гърдите, имам и едно особено усещане в главата. С това усещане в главата знам кога има нужда да започна КС и кога да спра.

Сетих се едно друго нещо. Понякога, когато питам нещо махалото, получавам отговори, които не вярвам да са верни. Ако се усетя, че става така и че бия в грешна посока, питам "Умът ми спокоен ли е?" и обикновено то ми казва "Не". Тогава влизам в ЧО и пак питам "Умът ми спокоен ли е?". Тогава ми казва "Да" и след това отново се връщам на темата, на която съм била. И този път вече получавам по-адекватни отговори.

Понякога съм толкова уморена вечер, че не мога да преценя дали успявам да влезна в ЧО.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Благодаря. Снощи май успях да направя успешна КС...два пъти :lol:
Майка ми от две седмици има болка в изкуствената тазобедрена става.
Отначало беше много силна, не можеше да си стъпва на крака. Когато е седнала няма болка, но като се раздвижи е ужасна.
От няколко дена в следствие на ТЕС понамаля, но все още я има. Та снощи й правих КС, защото се беше засилила и болката намаля.
Втория път го направих по начина на Мая:
Комшията ми от долния етаж е болен и много силно и често кашля. През деня не ми пречи, но снощи кашляше особено често. И аз реших да пробвам. Представих си го. Сложих пръсти от двете страни на врата му...след известно време кашлицата спря и успях да заспя.
Май ще се окаже, че КС не е толкова трудна, а е имало нещо общо с очакването ми за някакво специално преживяване.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Май ще се окаже, че КС не е толкова трудна, а е имало нещо общо с очакването ми за някакво специално преживяване.
Да, да, да ..... :lol: И при мен е чест проблем, да, да, да. :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Yandra написа:Ех, кога ли ще се науча и аз...Благодаря ти за споделеното, може най-накрая и да успея с КС. Досега не съм имала успех. Общо взето успявам да се задържа около 10-15 минути и решавам, че ми стига толкова. Естествено и друг резултат освен прекрасното чувство, нямам.
Аз доста съм тесала точно за това, което пишеш.
Преди да науча КС правих медитация, която по същество е същиуят процес, но влизам по различен начин. Тогава едвам седях по 15 минути, а на половин час триумфирах. Когато започнах с КС, усетих сходните усещания и отново изпитах трудността да задържам състоянието за по-дълго. Тогава се сетих да изтесам това. Изтесах го и повече не съм имала проблем. Даже скоро седях поне час в медитация. Беше ми много хубаво и не исках да спирам, но се наложи.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Мая, евала за единия час медитация. Това е достойно за отпуск от моя гледна точка. :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Преди да науча КС правих медитация, която по същество е същиуят процес, но влизам по различен начин.
Ама аз точно защото съм имала такова състояние в следствие на други техники, затова не можех да разбера успявам ли или не и не смеех да опитам да приложа КС по сериозно - да не би да се мина нещо и да си загубя времето :wink:
Получавало ми се е, когато вляза в алфаниво и правя там хо'опонопоно.
Също когато съм се опитвала да медитирам и съм си представяла, че си почиствам чакрите една по една и енергията започва спокойно да преминава през мен съм получавала такова чувство. Дори когато вървейки по улиците правя хо'опонопоно пак се е получавало...
Всъщност, когато опитвах конкретно КС и се получаваше, ми беше толкова хубаво, че в един момент почти се стрясках от страх, че няма да мога или няма да искам да се върна...
Ще падне тесане и по тоя повод. :D
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Хората си влизат в ЧО съвсем спонтанно и неорганизирано. С правенето на някоя практика - медитация, ТЕС, хоопонопоно, КС, ... - вече влизат съвсем нарочно и организирано.
По-назад обсъждахме прилики и разлики м/у алфа и ЧО. Аз мисля, че и в двете хората си влизат спонтанно.

Иван написа:Ей така го прави Мая, Ники. То си пише:
Мая написа:След този небивал успех започнах да правя КС по този начин - въображаемо държа две точки от двете страни на образа, който представлява проблема. Даже и когато човекът, на когото правя КС да е до мен, предпочитам да си представям, че го държа, вместо наистина да го докосвам.
Да, така. И не съм писала, че в някои случаи мисля за проблема, а в други включвам намерение.
Понякога само държа двете точки около образа и насочвам вниманието си към тия неща - нежеланият образ, двете точки и ефочувство, но не винаги мисля и за ефочувството. В тия случаи нежеланият образ може да е като снимка, а може и да е с движение, както на видео. Не го карам да бъде така или иначе, а чакам да видя какво ми се явява. Тоя подход малко прилича на класическия ТЕС.
Друг път държа двете точки и пускам намерение. Тогава вниманието ми е към намерението, двете точки и ефочувство евентуално. В тия случаи обикновено ми текат някакви визуализации на решения проблем.
Публикувай отговор