Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Дамите,които втори ден влизат в горещи дебати нека им дам нещо за размисъл,което е написано от Иван в една друга тема:
Според някои хора, които са смятани за вещи в областта на личностното усъвършенстване, има 3 фази на прогрес на съзнанието:

1ва фаза - Смяташ че си жертва, че нищо не зависи от теб, а от някой друг и че съответно друг трябва да те оправи. В повечето случаи при вървене в тази посока, след като се изчерпат другите варианти на обичайни заподозрени и обвиняеми за собствените ни страдания се стига до БОГ като източник и изцелител.

2ра фаза - Решаваш че, ти не си жертва и че всичко зависи от теб. Търсиш начини да контролираш нещата, като обикновено премахваш това, което не ти харесва. Това е пътят на позитивното мислене и движението на новата епоха (NEW AGE).

3та фаза - Осъзнаваш, че поради ограничената информация с която разполагаш и поради интерпретирането й чрез сетивата си, които също са ограничени, това което си мислил за реалност е всъщност само една илюзия, която сам си създаваш.
Осъзнаваш, че извън тази илюзия има много друга информация и неизвестни на теб причини за нещата, които ти се случват и възможности за интерпретацията им в глобален план.
И тогава започваш да приемаш напълно и безрезервно.
Не за да промениш нещата или да се избавиш от тях.
А за да бъдеш в мир със себе си.
И имено тогава се решават всички конфликти и спират вътрешните противоречия и войни.
И тогава изчезват всичките ти проблеми, не защото си премахнал причините за тях, а защото ти си променил отношението си към тях.


Нищо ново под слънцето. Идеята на 3та фаза е заложена в Индуизма.
Имено това е закона за Кармата, проповядван от Кришна.(криво разбран и интерпретиран неправилно в съвременото общество).
И към това върховно постижение на състояние на съзнанието се стремят всички йогини.

Засега повечето от нас в този форум сме май във втора фаза. Около 99% от населението на земята е в 1ва.

Храна за размисъл.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ами Гена, ако те тревожи това, че си във втора фаза започни да приемаш нещата такива каквито са (себе си, природата, съдбата), откажи се от войната с природата и идеята за побеждаване над нея, както и от борбата със себе си и т.н., и т.н.

Също така можеш да се освободиш от претенцията, че знаеш в коя фаза са 1643-мата потребители в този форум, както и от други неща – идеи има по-горе :) .
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вяра,искам да споделя нещо за проблема който знам,преди да го споделиш тук!
Замисли се,колко хора са се излекували от рак по алтернативен начин?Колко от тях са едни и същи,като методи?Методи има и то не един!
Според мен,всеки е намерил своя път,като едно е общото между всичките тези хора,те са избрали това решение сами и са намерили пътят към него,не че някой друг е искал да се излекуват!

Хората които познавам с тази болест около мен,тези които са оперирани и са избрали традиционният метод виждам,че настъпват усложнения,едната жена е добре,защото е силна и вярва в себе си,другата не е оперирана,но се лекува с друг метод,който явно до тук и помага до толкова,че има някакъв плацебо ефект,че това се прави защото я лекува,или поне се чувства по добре от терапията,но си признавам от месец не се интересувам какво става и се случва с нея!
Друга жена почина,а моя позната,след две операции и химиотерапия миналата година е много зле,за съжаление не мисля,че може да се подобри!
И последно,ти след като полагаш усилия да помогнеш и направиш нещо за снаха си,ако един ден не го пожелавам,но се случи най лошото,вината за това че не си успяла да помогнеш как ще ти се отрази?
А в същото време,тя е този човек който трябва да осъзнае,че всичко е в нейните ръце и живота си е неин и тя така намира за добре да го живее!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ако някой ви предложи хапче което ви дава дълголетие,изпиваш го и си ок,а друг ти каже,че има техника която също може да ти го даде,но трябва да се поблъскаш и потрудиш,кой от двата варианта ще изберете?
:wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

За какво ти е това дълголетие бе Гена. Нали говорим да преминаваш във трета група :roll: ?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia написа:За какво ти е това дълголетие бе Гена. Нали говорим да преминаваш във трета група :roll: ?!
Исках само да дам пример по принцип,защо хората предпочитат традиционната медицина,а не да тръгнат по трудният и правилният път! :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

На мен пък правия път ми е по-лесен от кривия.

Като се обърна назад и се запитам какво правих през последните 2 години, първия отговор, който ми идва на ум е ЗАБАВЛЯВАХ СЕ, след това ПОЧУВСТВАХ СЕ СИГУРНА, СПОКОЙНА И УВЕРЕНА, и още – ИЗПИТАХ МНОГО ЕУФОРИЧНО ЧУВСТВО (и в алфа, и в бета ...)

Защо смяташ, че трябва правилните неща да бъдат трудни????
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ти си направила своят избор,не е важно начина,труден или лесен!И при това сама,без някой друг до теб да го иска и желае,нали е така?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Казах ти преди, че никой не би могъл да ме накара да правя нещо, което не искам, но иначе мисля, че много хора са го желали, защото получих много информация и помощ тук.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia написа:Казах ти преди, че никой не би могъл да ме накара да правя нещо, което не искам, но иначе мисля, че много хора са го желали, защото получих много информация и помощ тук.
Ето,дойдохме си на думата!Никой не може да те накара да направиш нещо,ако ти не го поискаш сама!
Сега мисля,че и на Вяра трябва да и стане ясно,че снаха и ако не иска сама да направи нещо,никой друг не може да и промени нейният избор,колкото и да имат всички около нея най добри чувства и намерения,а не някакви си там природи и какво ли не,което е пак някаква истина,но не и за всеки! :wink:
Потърсила си помощ,намерила си я!Който не търси,какво да намери?:)
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Пак започна да грееш :) .

Как си го представяш това Вяра да промени избора на някого и т.н.
Ние просто се опитваме да подадем информация, така както някой друг го е направил и за нас.

Пак те питам, защо смяташ, че ако човек не изстрада нещо, значи то не е добро (или правилно)?
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

гената написа:Дамите,които втори ден влизат в горещи дебати ....
Не знам какъв смисъл влагаш в "горещи дебати", но всички разговори с Ния /и в нета и не/ са ми особено приятни и полезни. :)
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vqra написа:
гената написа:Дамите,които втори ден влизат в горещи дебати ....
Не знам какъв смисъл влагаш в "горещи дебати", но всички разговори с Ния /и в нета и не/ са ми особено приятни и полезни. :)
Вие имате ли чувство за хумор?Сладурани сте и двете! :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia написа:Пак започна да грееш :) .

Как си го представяш това Вяра да промени избора на някого и т.н.
Ние просто се опитваме да подадем информация, така както някой друг го е направил и за нас.

Пак те питам, защо смяташ, че ако човек не изстрада нещо, значи то не е добро (или правилно)?
Въпроса е да се осъзнае от страданието!Не всеки се осъзнава обаче!
Жената за която споменах,че не е оперирана имаше опасност да не издържи операцията,а лекарите тук в града не го споделиха,а друг лекар от друг каза,че се назначава комисия от няколко лекари,минават изследвания и се преценява какъв е риска!
Жената е на 70г,тя твърдо не желаеше операция!Сега последно когато имах контакт с нея си каза,че най добре е ножа да играе,а и тя смята,че не е виновна за болестта си!
Приела си е живота такъв,че и е писан и това е нейният избор в случая,от тогава аз видях че няма с какво да бъда полезен!И това се случи след като знаех за ТЕС и исках да дам някаква друга насока на лечението и!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

В този форум обикновено осъзнаването става с ТЕС, а не посредством страдание :roll:.

А и осъзнаването на това, че не се налага да страдаме за да получим или научим нещо - също с ТЕС, отивай да тесаш ...
Публикувай отговор