Как да помогна на снаха ми? ( рак на яйчниците)

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nia написа:В този форум обикновено осъзнаването става с ТЕС, а не посредством страдание :roll:.

А и осъзнаването на това, че не се налага да страдаме за да получим или научим нещо - също с ТЕС, отивай да тесаш ...
А какво води хората в този форум?Страданието нали?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Една малка провокация, към Вяра. Искаш да помогнеш, Мая ти предлага чудесна фраза, ти с възторг я приемаш, ноооо... първо да прочетеш притчата на Маджик, че...може и да се откажеш. Почиташ я и ... се отказваш....... :roll: Това не ти ли прилича на нежелание за поемане на отговорност и всъщност търсиш извинение пред себе си , за да не изглеждаш лоша в собственото си съзнание, защото всъщност, може би, не искаш да помогнеш :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Можеш да провериш в темата ми за Хашимото дали страдание ме е довело тук (първия пост на първа страница), за другите хора не знам.

При всички положение този мъченически подход към нещата си е за тесане - сега вече съм сериозна. Това със страданията от библията вече не е актуално - било е преди ТЕС.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

:lol: :lol: :lol: ок, поне сега съм по-уверен че верно съм чел правилно :lol: :lol: :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:Една малка провокация, към Вяра. Искаш да помогнеш, Мая ти предлага чудесна фраза, ти с възторг я приемаш, ноооо... първо да прочетеш притчата на Маджик, че...може и да се откажеш. Почиташ я и ... се отказваш....... :roll: Това не ти ли прилича на нежелание за поемане на отговорност и всъщност търсиш извинение пред себе си , за да не изглеждаш лоша в собственото си съзнание, защото всъщност, може би, не искаш да помогнеш :idea:

Aма аз не съм се отказала да помагам с КС. Нищо подобно. Но ще искам и ще получа разрешение първо. Нали казах, че сега все още осмислям стратегия за разговори с нея.

Aко си чела внимателно всичко което Диана сподели, тя каза, че няма никаква файда от КС, ако човекът отсреща не е дал съгласие и даваше пример как е правила КС на един неин колега, как се е получило много силно КС, но без никакъв ефект. !!?
Последно промяна от vqra на 19 Май 2011 21:57, променено общо 2 пъти.
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

"NO PAIN, NO GAIN"
Ако не страдахме, за какво да се променяме, като всичко ни е наред и чувстваме само любов, щастие и т.н.?

Според мен, Вяра, може да е много полезно за снаха ти да прочете тази тема. А за теб да спреш да се опитваш да налагаш помоща си. И да приемеш, че природата си знае работата.
Природата не ни мрази и не воюва с нас. Но въпреки това ни убива, защото това е естественият кръговрат на живота и така се балансират нещата.

Когато лъвът изяжда новородено сърне това е природосъобразно. Може да не ви харесва (намек към Ниа) но си е част от природният кръговрат на нещата. Природата поддържа баланс, а за баланса са нужни противоречия, които да са в равновесие. Спасявайки сърнето, вие обричате на гладна смърт лъва.
Проблемът ни не е в това, че лъвът изяжда сърнето или че снаха ми умира и оставя детето си сирак, а в това, че ние страдаме от факта. Че изпитваме вина, страх, гняв, безпомощност, тъга. Последните са емоции и смятам, че всички в този форум знаят как могат да се справят с тях.
Когато тези емоции бъдат елиминирани няма да има и проблем, а само факт, който е част от естественият кръговрат в природата.
Това, че някой не желае да премахнем дадени емоции си е само проблем на този, който не иска да ги премахне, както и това, че някой не иска да се лекува по подобен начин. Няма значение дали лекуваме душата или тялото. Те са неразривно свързани и промяната в едното се отразява на другото.

И аз минах през тази фаза в която исках да излекувам близките си. Наблягам на миналата форма на минах. Ще минете и вие. Колкото повече работите с хора, толкова по-бързо ще минете през идеалистичния период.

Вяра, всеки път когато сочиш с пръст към снаха си и казваш, че е неосъзната, погледни колко от пръстите ти сочат към нея и колко към теб.

Задай си въроса:
Защо този човек се е появил в живота ми? На какво се опитва да ме научи живота чрез тези преживявания? Какво трябва да осъзная за себе си?
Спри да се концентрираш извън себе си! Приемай всяка болка, като урок свързан с това какво още има да се променя в теб. Състраданието също е болка. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вяра,ако нещо бушува сега в теб и не ти дава покой,намери начин и изчисти тези неща,опитай се да бъдеш в мир със себе си!
И аз исках да помогна на много хора за които споменах,че са болни от тази болест,дори желанието ми беше така силно и голямо,че виждах как привличах с него хора само с този проблем,но се освободих от притеснения и мисли,че не мога да бъда полезен,защото всеки прави своя избор и сам избира как да продължи пътят си и борбата за живот!
Който търси намира как,ако иска значи може!
Гледай филма Излекувай живота си на Луиз Хей и разбери какво е общото на всички излекували се,променили са начина си на мислене!
Има по какво да работиш! :idea:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

И още един съвет искам да ти дам,изчисти се от тези предразсъдъци характерни за хората най вече в малкият град,от личен опит го казвам,кой какво ще каже!Отдавна не робувам на чуждото мнение и да правя така,че да им се харесам!
За хората ли живее човек или за себе си?Кой е по важно какво казва за себе си,ти или другите?
Кого обичаме и на кого вярваме?На себе си или греша?Баща ми все казвам и дава пример другите,а другите дали ни дават нас за пример,може за едно неуспяло семейство до колкото чувам,защото с подобно мислене баща ми не вижда,че само привлича неприятни неща в живота и въпреки всичко,се мисли за бог,че всичко разбира и знае и въпреки това аз съм му крив и виновен за неуспеха,е да ама не!
Аз не се чувствам виновен и незначителен!Напротив,грея като слънце и кипя от енергия!Разбира се ТЕС ми помогна да намеря решението на проблема си!Повярвах в себе си и се обичам,а ти?
Хубав ден и много усмивки! :D
И приятно тесане! :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa написа:
Една малка провокация, към Вяра. Искаш да помогнеш, Мая ти предлага чудесна фраза, ти с възторг я приемаш, ноооо... първо да прочетеш притчата на Маджик, че...може и да се откажеш. Почиташ я и ... се отказваш....... Rolling Eyes Това не ти ли прилича на нежелание за поемане на отговорност и всъщност търсиш извинение пред себе си , за да не изглеждаш лоша в собственото си съзнание, защото всъщност, може би, не искаш да помогнеш Idea



Aма аз не съм се отказала да помагам с КС. Нищо подобно. Но ще искам и ще получа разрешение първо. Нали казах, че сега все още осмислям стратегия за разговори с нея.

Aко си чела внимателно всичко което Диана сподели, тя каза, че няма никаква файда от КС, ако човекът отсреща не е дал съгласие и даваше пример как е правила КС на един неин колега, как се е получило много силно КС, но без никакъв ефект. !!?

Искаш официално признание, че и помагаш- вина, оправдание пред себе си и желание да наложиш своето си!?
Желание за контрол, да докажеш на себе си, че можеш да постигнеш това което искаш (смяташ че е правилно), че можеш да влияеш на събитията, силна си, умна си, хитра даже...-желание да се докажеш на себе си, за да се обичаш и уважаваш!?
Осланяне на чужд авторитет, за оправдание!? Диана обаче първо е питала човека, с което е привлякла съзнателна съпротива, въпреки това е опитала да наложи своето (нейното желание за контрол и одобрение). Кой е казал, че тя като не е успяла ти не можеш?! Ти и Диана едно и също лице ли сте, а снаха ти и колегата?! Това са все различни психики и енергии с различни възможности за взаимодействие!.
Защо си мислиш, че детето ще страда по-малко с жива, но със саморазрушителен модел на поведение майка, отколкото без нея?! Или те е страх, че ще трябва да се грижиш по някакъв начин и за това семейство (или друга причина, която не осъзнаваш още?) Виждаш характеристики у снаха си, които всъщност, са твои?!
Разнищти я тази ситуация, но на своя територия, в твойто поле.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Природата не ни мрази и не воюва с нас. Но въпреки това ни убива, защото това е естественият кръговрат на живота и така се балансират нещата.
Иване, когато категорично приема един ден, че д-р Хамер е напълно изкукал и че наистина природата се опитва да убие снахата на Вяра или някой друг, ще ти го съобщя лично. Което не означава, че в момента мисля, че Хамер е гений – нямам идея точно къде е истината. Но за сега не съм убедена, че снахата на Вяра е обречена от природата да „стане храна за лъвовете”, както не можеш да бъдеш сигурен и ти. Това което смятам е, че е много вероятно тя сама да се принесе в жертва за да няхрани някой лъв защото скоро вероятно от някъде ще разбере, че за нея друга алтернатива няма. Това обаче според мен ще стане само ако евентуално не се окаже голяма късметлийка и случайно не попадне на възможни други алтернативи за осмисляне на жизнения път. А пък ако наистина е обречена – това ще си стане така или иначе, не намирам никакъв смисъл в противопоставянето на природата. Както не намирам смисъл и в правенето на химиотерапия, след като така или иначе след това някой ще става „храна за лъвовете”, а дори и да не стане, пак няма смисъл.

Големия въпрос тук е кой вярва в късмета и кой не.

Също и защо ти популяризираш ТЕС в България – защо не ни остави да си търсим докато си намерим сайта на Гари Крейг и се спасим, ако природата така е решила?

А иначе, да съгласна съм на 100% с теб, че емоции не трябва да има, и незнам, може би Вяра ще има доста работа тук, докато приеме, че нещата са такива каквито са и ще стане това, което има да става.

Но забрави ние с Вяра да приемем днес, че вече някой е решил какво има да става – това е в процес на решаване, нали Вярче. Ще стане това, което има да става, а не това, което вече е "написано" че ще стане.
Последно промяна от nia на 20 Май 2011 11:21, променено общо 1 път.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Моето впечатление е от написаното,че някои хора май им харесва да са по периферията което ги отдалечава от целта,да видим дали ще се познаят? :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Alisa много добре го каза,че детето може би няма да има полза от една такава майка,в случая жертвите стават две,а и в природата силните оцеляват и за това сравнението с лъвовете беше дадено и уточнено,че си има равновесие,както е при животните,разстенията и с нас е така,но явно не искаме или ни е трудно да го приемем защото това поражда тъга и болка!
И работа наистина те чака Вяра много!
Ние сме с теб!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,
Много мислих по това, дали трябва да се откажеш от каузата или пък не. Може би след като Иван мисли, че трябва да се откажеш, сигурно е прав, не знам. Знаеш, че аз на твое място не бих се отказала, но за мен това все пак е страничен човек и съм ОК с крайния резулат (какъвто и да се получи, ще знам, че съм опитала и съм дала най-доброто от себе си), но за теб това е много близък човек и ... емоциите, които ще натрупаш ако не се получи .... От друга страна ти вероятно ще натрупаш емоции и ако се откажеш, ако тръгнеш да се питаш какъв би бил резултата ако беше опитала ... Няма отговори на нищо в този живот, всичко е и така и така ... не знам какво друго да ти кажа.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Ето ти и още една провокацийка от мен ,Вяра. Представи си, че лекарите грешат в диагнозата и че снаха ти всъщност наистина няма "рак". Какво става тогава?! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ния, струва ми се, че си нещо доста докачлива напоследък. Може и да греша. Така ми изглежда от постовете ти. Помисли за това, ако искаш! Правиш си разни заключения, които нямат нищо общо с казаното. Къде в моя пост видя, че някой е обречен. Къде видя, да казвам, някой да се отказва от кауза?
На Вяра й казвам да не се опитва да си налага вижданията и разбиранията. Което не значи да не ги предлага.
казвам й да не се вкопчва в идеята , че трябва да помогне и то по нейния начин.
Предложила е иноф. човека отсреща не поема, а тя сега се чуди как да го приниуди да поеме, защото според нея той не мислел правилно.

А това, което написах за природата е, че тя както и всичко останало е двойнствена и колкото ни помага, толкова ни и пречи. Всичко зависи от гледната точка. Нищо не е само еди какво си. А е и еди какво си.

Виж и Хамер и ГНМ, едно и също нещо, да го наречем биологична програма, може да е лечебен процес, но може и да те убие.
В откритията на Хамер има много ценни неща, но не всичко е вярно, според мен де.
Защо често говоря за ГНМ? Защото също е алтернатива. А и хората са по-склонни да вярват на някой с титла, особено, ако е Доктор.

Защо разпоространявам ТЕС? Предлагам алтернатива. Минах през период в който се опитвах да я налагам. на близките си. Радвам се че ми мина бързо след като се изпокарах с доста хора, които обичам и които не желаеха явно да действат по моя начин и да видят нещата от моята гледна точка.
Вече на никого, нищо не налагам. Само предлагам.
Повечето ми мнения тук от известно време са писани след категорични изказвания от някого в стил - нещата са такива и не могат да бъдат други или след въпроси директно към мен.
Ти намери форума, както и всички останали. Аз не съм ви търсил за да ви налагам ТЕС. Много хора влизат и излизат. Някои се връщат, други не. Някои се връщат след години странствания по други пътища.
Свобода. Липса на ограничения.
И, а не ИЛИ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор