Ключично дишане

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Потребителски аватар
Arethuse
Майстор
Регистриран: 04 сеп 2006 11:14

Ключично дишане

Мнениеот Arethuse » 12 дек 2008 11:48

Иване, има ли значение при ключичното дишане дали се потупваш точно 7 пъти? Че и без това с тия две потупващи ръце малко трудно се координирам :lol: ако трябва и да броя...

Също трябва ли първо да дишам/издишам и после да потупвам или може едновременно?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 12 дек 2008 19:51

Поне по 7 потупвания на всеки тип дишане(т.е. може и повече), трябва да потупваш докато правиш дишанията. Прочети пак внимателно описанието на техниката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

mayadob
Яка ТЕСла
Регистриран: 29 мар 2008 18:32

Мнениеот mayadob » 12 яну 2009 15:36

И аз имам въпроси за ключичното.
Има ли практика да се ползва просто за усилване на ефекта от ТЕС? Ако да, то Предизвикателството може да се допълни с по едно ключично на ден.
И усилва ли се ефекта, ако по време на потупванията се повтаря напомнящата фраза?

Иване, ще се радвам и ако дадеш малко повече разяснения. До тук връзвам единствено това, че се ползва точката на белия дроб и се правят вдишвания. Но защо това помага, когато ТЕС не върви?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 12 яну 2009 17:51

Не знам точният отговор на въпросите ти и за това мога само да те посъветвам да пробваш и да пишеш за резултатите.
Точният механизъм на действие на КД както и на ТЕС не ми е известен, а и едва ли е известен на някой друг. Има няколко теории, но те не са доказани научно. Просто от практиката се знае, че действа. Гари Крейг нищо не казва по въпроса за КД и защо точно така се прави.
Аз изключително рядко го ползвам. Най-често, ако нещата не вървят, разковничето е другаде, а именно в в адресирането на проблема. (казвам най-често, а не винаги!!!).
При всички случаи както и да го правиш няма да ти навреди.
Така че експериментирай на воля!

Потребителски аватар
Arethuse
Майстор
Регистриран: 04 сеп 2006 11:14

Мнениеот Arethuse » 13 яну 2009 12:34

Аз го правех преди всяко тесане. Понякога го правя под душа просто така...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен

I_feel_good
Участник
Регистриран: 03 май 2007 18:17

Мнениеот I_feel_good » 22 яну 2009 19:28

ключичното дишане оправя поляритета-затова има вдишване докато прустите на ръката са върху точките и после докато кокалчетата на ръката са върху точките-опакото и дланта на ръката са с различна полярност\не знам дали точно така е терминът\ На мен тази техника доста ми е помагала може би съм била с як ПО
Абе всъщност вие докато правите ключично представяте ли си проблема или само докато тесате че това не си спомням как беше обеснено :?
"Most people spend their entire lives on a fantasy island called 'Someday I'll.'" -- Denis Waitley

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 22 яну 2009 19:57

Че оправя поляритета, оправя го, но как точно не е ясно. Ако си сложиш опакото на дланта на върха на главата това всъщност ще ти разстрои поляритета. Така, че механизма не е съвсем ясен.
При КД нищо не се казва само се диша и потупва.:)

neafeya
Активен
Регистриран: 31 юли 2008 17:56

Мнениеот neafeya » 22 яну 2009 21:18

А някой да има идея на англ. как се превежда,че искам да го видя аз наяве в ютуб. :)

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 23 яну 2009 09:44

collarbone breathing

mayadob
Яка ТЕСла
Регистриран: 29 мар 2008 18:32

Мнениеот mayadob » 23 яну 2009 18:31

Аз си повтарям някаква утвърдителна напомняща фраза по време на ключичното дишане.

berovvv
Участник
Регистриран: 09 ное 2010 17:05

Мнениеот berovvv » 24 ное 2011 18:10

имам и друг въпрос към иван,това за разстройването на поляритета,примерно аз съм си слагал ръката с опакото на главата,да речем че нещо се е объркало,как може да се оправи и изобщо,защо е толкова лесно човек да си обърне поляритета по този начин, не би ли трябвало да е само за определено време така?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 24 ное 2011 18:30

С ТЕС се оправя и с ключично дишане разстройването в поляритета, беров, :roll:
Временно щеше да е, ако мислеше негативно временно. :)

Върни се в “ДРУГИ ТЕХНИКИ И ПОДХОДИ”