Темата на човек без проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не е на коста; голяма топка до раменната става, която не е болезнена и се движи леко под кожата. Все едно имаш чувството, че ако цепнеш кожата, ще я махнеш. Правена е биопсия и мнението е, че е злокачествено и не подлежи на операция.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Паби, за твое успокоение- меся си се и хората дори и не подозират- на мен нищо ми няма, хората са си добре. Правя го, когато го почувствам- нещо ме тегли и аз откликвам. Става дума за абсолютно непознати, за приятели на приятели, за роднини...всякакви. Обяснения много могат да се дадат, за мен важното е, че става спонтанно и естествено, като общо балансиране на енергията въобще- моята, тяхната, вселенската...
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Паби и аз много ги изживявах тези моменти, преди години правих подобна интервенция с котенце и то умря милото, и след това голяма вина виновна се чувствах- пък що, пак аз ли, пък кво ...полека полека това отпада, май с повече работа, както намеква Алиса-сама усещаша къде какво е редно и къде да не се меся.
Аз винаги питам, ако има кой, на който откаже - не си позволявам да давам щото на мен така ми изглежда добре.Ако няма как да питам-вкарвам намерение-"да стане най-доброто за този/това...""Това което е необходимо и полезно за този/това и за цялата вселена""ми правя го и да бъде волятата ти Господи.."
Така някак прехвърлям отговрността на който си я носи, аз нали сам само проводник все пак, не аз съм лекуващия...и така ми е леко и спокойно и нямам съмнения и терзания-пък кво ще стане?!пък дали или?! пък аз що кво..някак ми олеква.
Но го правя само когато случая е спешен или -в случая-няма как да питам кученцето.Иначе-всеки си има глава-редно е да си я използва :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Аз предложих на стопаните на кучето, те казаха, че ще го обсъдят и ще ми кажат. Чакам тяхното решение. Но за себе си съм решила, че ако искат, ще пробвам, а ако не искат, няма да правя нито прокси, нито дистанционна БАБА. Взаимовръзките, причините и следствията са нещо доста сложно и объркано и аз чувствам, че нямам право да нахлувам в съдбата на който и да е, ако той сам не поиска.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прочетох наскоро една много интересна книга, която обяснва и развива ГНМ. Издавана е само на английски и не се намира в БГ. Та според автора й
причини за заболявания може да са не само емоционални шокове от настоящия му живот, а и такива, които е унаследил от предците си до Н-то коляно и които му е даден шанс да неутрализира в този живот, тъй като те не са могли да го направят в техния, понеже не са разполагали с необходимите средства.
Друга интересна теза, в която аз вярвам е, че децата, животните, растенията в дома на дадено семейство отразяват и изразяват конфликтите на членовете на семейството и могат да поемат върху себе си даден конфликт и да го материализират за да може той да бъде забелязан от съответния човек, да му бъде обърнато внимание и да бъде евентулано изчистен. Още едно доказателство за ползите от ПРОКСИ.

Та в случая с тумора на кучето и на зайчето в една друга тема. Те може да са причинени не само то собствени / на животното / конфликти, а и от конфликти на стопаните му. И според мен, успоредно с работата прилагана върху животното е добре да се работи и върху стопаните.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Това е и моето мнение, наблюдавайки доста случаи на заболявания при домашни любимци. Когато връзката е силна, те сякаш поемат болестта, която е била предназначена за човека. Стопаните в повечето случаи, макар и чисто интуитивно, го усещат и за това обикновено освен скръбта, изпитват и чувство на вина. Става голям миш-маш от емоции, който резонира и се връща. Докато човекът не го отработи, но това се случва рядко. За това и написах, че случаят е по-комплициран и едва ли е решение просто да правя БАБА на кучето. Моето куче, което му е майка, през есента започна да развива точно същата буца, точно на същото място. Тогава й правих БАБА, КС, но тесах и себе си за предполагаемите причини. Имаше ефект, туморът се прибра напълно. При синът й положението сякаш е малко изпуснато.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Явно няма да правя нищо. Хората не са съгласни. Не знам защо, нищо не им струва, аз отивам при тях и правя нещо за 15 минути, от тях нищо не съм поискала, освен да са съгласни. :? При това положение, не ми се струва и редно да го правя дистанционно. Изобщо тази тема с това, кога да помогнеш и дали да го правиш, ако другият не го иска, още ми е много мътна.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ами избистри я! и бъди в мир със себе си. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Замисли се,ако има някакъв урок който е нужно да вземат те ти на кого помагаш работейки от дистанция!Няма ненаказано непоискано добро!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената
Няма ненаказано непоискано добро!
Гена, това ти е за домашно! Забелязвам, че продължаваш да пропагандираш вредни клишета, като неотменими истини! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,ако на един човек му тикаш нещо в ръцете,а той самият не се осъзнава какво е нужно да направи,не мислиш ли,че това което искаш да направиш помагайки му,е е като наливаш вода в каца без дъно и да искаш да стане пълна? :roll:
Един вид помагаме с намерението да не страда и не се мъчи човек,но след като самият той не иска и не осъзнава защо е в това положение,ние помагаме без да знае и иска,само му удължаваме времето на страданието.
А какво е състрадание:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% ... 0%B8%D0%B5
А ти Алиса това което правиш е алтруизъм!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Алиса :D ,като се замисля,аз съм живяла 48гд,за да науча три урока.Единя е че по никакъв начин не трябва да правим непоисканодобро,защото то се обръка към нас като зло :D Майка ми е живото доказателсто за това :D А другото е ,че жертвите ,коита правим за другите ,абе да не очакваме да ни тупат по рамото за това :D Третия ми урок е ,че не трябва да вярвам безрезервно на никого :D
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

На практика, и аз мисля в този случай като Гената. Точно затова и нямам намерение да правя каквото и да било без тяхното съгласие. Може това да е отнета от тях болест, може да е урок за научаване, може да е какво ли не. Насила помощ е вредна.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Явно не е станала ясна разликата, между практическо налагане на непоискана помощ , за което говорите вие и правене на добро в смисъл "аз чувствам и излъчвам Любов към нуждаещия се, пък ако той е готов и когато е готов, ще я получи", което правя аз и за което няма нужда от разрешение, одобрение и т.п. не е вмешателство и не накърнява ничии права! Единственото, което може да пречи във втория случай са личните ви скрупули и комплекси, страхове и набити в канчетата клишета.
:D

Гената
Алиса,ако на един човек му тикаш нещо в ръцете,а той самият не се осъзнава какво е нужно да направи,не мислиш ли,че това което искаш да направиш помагайки му,е е като наливаш вода в каца без дъно и да искаш да стане пълна? Rolling Eyes Един вид помагаме с намерението да не страда и не се мъчи човек,но след като самият той не иска и не осъзнава защо е в това положение,ние помагаме без да знае и иска,само му удължаваме времето на страданието.
Гена само не разбрах това за себе си ли го казваш по повод на
гената
Цитат:
Няма ненаказано непоискано добро!
Alisa
Гена, това ти е за домашно! Забелязвам, че продължаваш да пропагандираш вредни клишета, като неотменими истини!
или по повод на споделеното от Паби?[/b]
Защото бележката ми е отнесена лично към теб и твоето усъвършенстване! Практическа помощ, по силата на факта, че тук пишат хора търсещи помощ чрез ТЕС:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,нещата как ги виждаш ти не означава,че всеки така ги вижда като теб.Всеки е прав за себе си.Като смяташ,че това са набити клишета и канчета ок.
Защо има една приказка,че човек е по-добре да го научиш да лови риба,отколкото да му дадеш да яде? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор